Vydaná čísla časopisu - ukázky ke stažení

Vše podstatné o vydaných číslech časopisu. Zde si můžete stáhnout ukázky všech čísel. V doprovodném textu je vždy představena charakteristika obsahu, v samotném souboru ke stažení je uveden obsah, tiráž, obálka a vybrané strany časopisu.

Název Datum Typ Velikost Počet stažení
Eniologie člověka, číslo 15, vydáno 10.11.2017

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V patnáctém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů.

Student Fakulty tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy Blín s pomocí gesce docenta Tůmy popisuje základy morfologických změn a jejich subjektivní význam v období pubescence. Doktorka Jančová přibližuje výsledky výzkumu účinků plazmového generátoru na vnitřní struktury mikroorganismů. Nový fenomén v medicíně – Diagnosticko-terapeutický systém REE představuje pomocí rozsáhlého souboru verifikačních studií akademická malířka Průchová. Docent Vasiľčuk uvádí novou rozsáhlou práci – enioanatomii jemnohmotných těl člověka. V rozhovoru s Milošem Matulou se dozvíte mnoho zajímavého o tomto výjimečném člověku. Téma slovanské kultury v novém světle tentokrát přibližuje magistr Kozák článkem o dědictví védské moudrosti. V posledním čísle tohoto roku otiskujeme Rejstřík vědeckých a vědecko-odborných článků zveřejněných v roce 2017.

7.11.2017 PDF 1,79 MB 171
Eniologie člověka, číslo 14, vydáno 11.9.2017

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

Ve čtrnáctém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů.

Poprvé v zemích V4 se na vědecké úrovni prezentuje a zdůvodňuje potřeba speciální komunikace s onkologickými pacienty – představuje doktorka Džačovská. Hlubší analýzu frekvencí a vibrací zásadně ovlivňujících člověka provedla docentka Hudáková. Nový fenomén v medicíně – Diagnosticko-terapeutický systém REE představuje pomocí rozsáhlého souboru verifikačních studií akademická malířka Průchová. Tento soubor studií budeme představovat ještě v následujících pěti vydáních. Docent Vasiľčuk pokračuje ve fundamentálním vědeckém popisu informačně-energetických hmot. Úryvek z knihy Mary Rodwell a především účast magistry Sellers na vědecké konferenci zaměřené na paranormální jevy na Yale University (USA) ukazuje, že i eniologie svou podstatou přispívá k novému pohledu na svět.

5.9.2017 PDF 1,09 MB 342
Eniologie člověka, číslo 13, vydáno 12.6.2017

Mimořádně 72 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

Ve třináctém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů.

Proč je léčebné hladovění cestou ke dlouhému životu, vysvětluje profesor Andrijuk a doktor Běljajev. Terapeutický postup PNP terapie popisuje magistr Hynek. Akademická malířka Průchová provedla se svým týmem dlouholetý výzkum, nyní podrobně popisuje jeho metody a vliv mj. na chronický únavový syndrom. Co nám chtějí sdělit miminka, když pláčou? Poodhalení vlastního významného výzkumu ukazuje psycholožka doktorka Vaňková. Docent Vasiľčuk pokračuje ve fundamentálním vědeckém popisu informačně-energetických hmot, a dále vysvětluje, proč je vhodné, aby špičkoví odborníci poznávali enioanatomii. Představujeme další monografii doktorky Kastnerové. Stanislav Kašpar popisuje dlouho známý zázrak vědy. Zajímá nás téma od inženýra Mišuna o slovanské kultuře v novém světle.

10.6.2017 PDF 1 MB 312
Eniologie člověka, číslo 12, vydáno 6.3.2017

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

Ve dvanáctém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů.

Prostou otázku, zda jsou rostliny potřebné k životu člověka, zajímavě zodpovídá doktorka Havrlentová. Na bioenergetiku a řeč těla se zaměřuje docentka Hudáková. Podrobný průzkum zaměřený na pohled majoritní společnosti na integraci a další aspekty lidí se zdravotním postižením provedl tým inženýra Matyšáka, profesorky Mačkinové a docenta Tůmy. Atypickou manifestaci neuroboreliózy – klinický případ popisuje profesorka Skrobotová a její skupina. Docent Vasiľčuk představuje vyšší úroveň členění informačně-energetických hmot, znalci problematiky objeví mnoho nových informací. Bolesti hlavy a možnosti alternativní léčby při jejich odstraňování odhaluje doktorka Čípová. Knihy Umění na předpis? a Umění na předpis! Ak. mal. Jiřiny Průchové jsou poutavým čtením pro znalce i širokou veřejnost.

4.3.2017 PDF 754,89 kB 430
Eniologie člověka, číslo 11, vydání 11/2016

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V jedenáctém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů.

Akupunkturní dynamickou elektroneurostimulaci v komplexní léčbě chronické pankreatitidy popisuje tým autorů pod vedením profesorky Babincové. Kinezioterapii při léčbě ischemické choroby končetin, včetně kasuistiky líčí doktorka Figurová. Ve velmi zajímavých souvislostech představuje doktor Tesařík historii destilace. Co je to primární terapie a jaký význam má pro psychické zdraví člověka vám sdělí doktorka Vaňková. Jsou popsány hnědá, šedá a černá informačně-energetické hmoty a technologie vývoje jemnohmotných těl člověka. Známý filozof, léčitel a biotronik Tomáš Pfeiffer poskytl našemu časopisu rozhovor. Júlia Sellers hovoří o její spolupráci na projektu s americkou organizací FREE, která provádí výzkum kontaktu s mimozemskými inteligencemi. V posledním čísle tohoto roku otiskujeme Rejstřík vědeckých a vědecko-odborných článků zveřejněných v roce 2016.

14.1.2017 PDF 517,03 kB 360
Eniologie člověka, číslo 10, vydání 09/2016

Mimořádně 80 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V desátém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů. Toto číslo je výroční, jako dárek obsahuje o 12 stran více.

Jako dárek k vydání 10. čísla časopisu přinášíme informace na 80 stranách. Zvláštnosti anemického syndromu při chronické pankreatitidě popisuje tým autorů pod vedením profesorky Babincové. Faktory ovlivňující vznik stresu u rostlin popisuje i z eniologického hlediska doktorka Havrlentová. Vědec Panarin popisuje své patenty v oblasti kinezotrakční terapie. Jsou popsány rubínová, stříbrná, malinová a bronzová informačně-energetické hmoty a eniopsianatomická technologie vývoje PSI-fenomenálních schopností člověka. MUDr. Klímová píše o velmi zajímavých souvislostech a skutečnostech o DNA. Jak prakticky a ve svůj prospěch využít Feng Shui se dozvíte v nové rubrice. Na zelených stránkách v LG prostoru je tentokrát vše trochu jinak.

4.9.2016 PDF 595,19 kB 602
Eniologie člověka, číslo 9, vydání 06/2016

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení. 

V devátém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů. Toto číslo je pojato nově, volněji, vzdušněji. 

Možnosti alternativního léčení chronické pankreatiny popisuje tým autorů pod vedením profesorky Babincové. Docentka katedry fyzioterapie popisuje, co je to meditace a jaký je její význam pro člověka. Jsou popsány necharakteristické informačně-energetické hmoty jemnohmotných těl člověka. V rubrice Eniologie v praxi je zveřejněna technologie vývoje schopnosti biolokace (radiestezie). Gestalt terapii v souvislostech představuje zkušená terapeutka. V recenzi knihy Čtyřicet dnů se dozvíte o jednom velice aktuálním tématu souvisejícím s migrací. Aktuální je také tématika homeopatie a sportu. Zajímavě je porovnána tibetská, západní a čínská medicína. Taktéž srovnáváme rakouskou a českou alternativní medicínu. Přinášíme rozhovor s MUDr. Jarmilou Klímovou.

27.7.2016 PDF 637,29 kB 502
Eniologie člověka, číslo 8, vydání 03/2016

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V osmém čísle představujeme vědecké, odborné a laické články od stávajících i nových autorů. Uvádíme novou rubriku Eniologie v praxi.

Možnosti homeosiniatrie při rehabilitaci popisuje tým autorů pod vedením významné profesorky. Docentka katedry fyzioterapie popisuje muzikoterapii jakou součást výuky a léčby. Díváme se na historii studia globálních změn klimatu. Jsou popsány polychromatické informačně-energetické hmoty jemnohmotných těl člověka. V rubrice Eniologie v praxi je zveřejněna technologie vývoje schopnosti astrálního cestování. Ve 41 výkladech je definována duše. Představujeme monografii Poradce v oblasti přírodní medicíny od lékařky přednášející na pedagogické fakultě. Na oranžových stránkách zveřejňujeme odpovědi osobností na otázky týkající se podstaty jejich mimořádných schopností. V rozhovoru se setkáte s autorkou popisující zážitky a principy cestování mimo těla.

6.3.2016 PDF 459,79 kB 913
Eniologie člověka, číslo 7, vydání 12/2015

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V sedmém čísle představujeme vědecké a odborné články od stávajících i nových autorů. Nově přinášíme oranžové stránky.

Vedoucí katedry rehabilitace a netradiční medicíny dokončil článek o fytoterapii, jejím významu a účinnosti v klasické medicíně. Docentka katedry fyzioterapie píše, jak důležité je umění milovat sám sebe. Lékařka přednášející na pedagogické fakultě statisticky prokazuje přínos předmětu Výchova ke zdraví ve vzdělávacím systému. Jsou popsány bichromatické informačně-energetické hmoty jemnohmotných těl člověka. Pokračujeme v oblíbeném seriálu o významných světových vědcích. V 70 výkladech je definován duch. Představujeme výjimečnou knihu Videl som to zajtra. Cyklus o léčení chorob dnes a kdysi se tentokrát zaměřil na žlučové kameny. Bude nová generace akumulátorů z biobavlny? Nové oranžové stránky se zabývají tématem Vánoc. Můžete ohodnotit všechny články čísla 7 (testovací režim).

8.12.2015 PDF 535,25 kB 1303
Eniologie člověka, číslo 6, vydání 10/2015

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V šestém čísle představujeme vědecké a odborné články od stávajících i nových autorů. Informujeme o připravovaných změnách od 7. čísla.

Vedoucí katedry rehabilitace a netradiční medicíny píše o fytoterapii, jejím významu a účinnosti v klasické medicíně; energetickou léčbu a souvislost zdraví s uváznutými emocemi popisuje docentka katedry fyzioterapie; jaký vliv má NADH na fyzickou výkonnost objasnila lékařka přednášející na pedagogické fakultě; jsou popsány monochromatické informačně-energetické hmoty jemnohmotných těl člověka; pokračujeme v oblíbeném seriálu o významných světových vědcích; v 75 výkladech je definována intuice; přinášíme článek o mýtu bavlny jako přírodního materiálu; v cyklu o staronových potravinách se tentokrát zaměřujeme na pšenici; kde leží příčiny ekzému a kožních alergií?; na zelených stránkách opět naleznete zajímavé články, mj. i o józe.

4.10.2015 PDF 561,78 kB 904
Eniologie člověka, číslo 5, vydání 06/2015

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

V pátém čísle představujeme další zajímavé vědecké a odborné články od stávajících i nových autorů.

Jsou popsány, a jako vysoce účinné hodnoceny, výsledky klinické studie reflexní vakuové terapie; lékařka srovnává monoléčbu a komplexní léčbu v terapii chronických onemocnění; jsou představeni dva významní světoví vědci minulých století; pokračuje cyklus popisu přínosu praktického využití jin jang v oblasti bydlení; podívejte se na interpretaci termínů vědomí a svědomí v 57 výkladech; jak lze ochránit před elektrosmogem ty nejmenší a bezbranné; choroby žil, jejich léčbu klasickými a netradičními způsoby popisuje lékařka angioložka; homeopatie nám poradí, jak ji můžeme využívat v létě; vlastní setkání s „druhým břehem" poutavě popisuje „neobyčejně obyčejná paní". Mnoho dalšího zajímavého se dozvíte v pátém čísle časopisu.

12.6.2015 PDF 514,36 kB 1050
Eniologie člověka, číslo 4, vydání 03/2015

68 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

Ve čtvrtém čísle jsme připravili další novou rubriku, navýšili jsme počet stran.

Lékař profesor porovnal metodiky rehabilitace po hemoragické cévní mozkové příhodě; o víře a magických prvcích romské populace píše teolog a vysokoškolský pedagog; jsou popsány informačně-energetické hmoty – základ jemnohmotných těl člověka; neotřele je představen pohled na jin jang v souvislosti s bydlením; odborně se zamýšlíme nad textilem – Víme, co vše obsahuje a jaký má vliv na člověka?; je popsáno široké využití máku a jeho blahodárný vliv na zdraví; přinášíme zajímavý rozhovor a pohled na homeopatii, rubrika Alternativní medicína radí, jak homeopatie pomáhá s jarními alergiemi. Mnoho dalších zajímavých článků vás čeká ve čtvrtém čísle vašeho časopisu.

4.3.2015 PDF 652,25 kB 1541
Eniologie člověka, číslo 3, vydání 12/2014

60 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

Ve třetím čísle jsme připravili nové rubriky, výrazně jsme navýšili počet stran.

Lékař profesor provedl se svým týmem vědeckou studii používání přírodní minerální vody a jejího vlivu na pacienty s funkční dyspepsií; v rubrice Staronové potraviny je popsáno široké využití konopí; lékař a léčitel odhalují své postoje k vybraným tématům; úvodní článek o vlivu elektrosmogu na svět lidí nás provede tématy, kterými se budeme zabývat v dalších vydáních; lékař homeopat radí, jak na zimní nemoci a prevenci; připravili jsme rozhovory s velmi zajímavými osobnostmi. Pro chvíle odpočinku přinášíme křížovku o ceny; můžete se povznést a usmát s trochou humoru a nadsázky. Nejenom toto Vám přinášíme ve třetím čísle vašeho časopisu.

9.12.2014 PDF 714,33 kB 1296
Eniologie člověka, číslo 2, vydání 10/2014

44 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

Ve druhém čísle jsme výrazně změnili jeho grafiku, layout a počet článků. Připravili jsme nové rubriky.

Kromě mnoho dalšího se dozvíte od lékaře profesora o rehabilitaci pacientů po mozkové příhodě s využitím alternativních metod léčby, v pravidelné rubrice Staronové potraviny odhaluje vědecká pracovnice pozapomenutý význam ovsa pro náš jídelníček, lékařka vám sdělí svůj pohled na eniologii, životem, zkušenostmi a duchovností prodchnutá osobnost popisuje jógu jako nástroj poznání sebe sama, nechybí ani křížovka s dárkem pro úspěšné luštitele a trocha humoru a nadsázky.

7.10.2014 PDF 768,26 kB 2242
Eniologie člověka, číslo 1, vydání 12/2013

Obálka časopisu Eniologie člověka, číslo 1, vydání prosinec 2013

42 stran. Celý obsah a ukázky článků jsou představeny v souboru ke stažení.

První číslo bylo vydané jako pilotní, zkušební v prosinci 2013.

Je v něm mimo mnoho dalšího popsáno, jaké jsou poslání a cíle časopisu, vysvětlen pojem eniologie. Článek Enioanatomie - průlom do budoucnosti ukazuje význam tohoto oboru. Zajímavý text popisuje léčbu lupénky, je popsána problematika mládeže a náboženských hnutí, zveřejnili jsme rozsáhlý rozhovor s docentem Vasiľčukem - předsedou Redakční rady časopisu. Poprvé jsme ukázali cestu pro zájemce o vytištění vědeckých a odborných článků v časopisu.

 

19.7.2014 PDF 915,78 kB 1919

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.